Mezuniyet Elbiseleri 2 – SAGAZA Madrid 2012

28 Nisan 2012 0

SAGAZA Madrid İle Mezuniyet Balosunun Yıldızı Siz Olun! SAGAZA Madrid 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, mezuniyet kıyafetleri ile de göz dolduruyor. Somon, mercan, turuncu, şeker pembesi, su yeşili ve beyaz renklerinin hâkimiyetinin hissedildiği koleksiyonda, SAGAZA Madrid’in artık değişmezi olan balık modeller, yine ön planda… Balık modellerinde özellikle kalın volanlarla belden bir etek daha çıkıyormuş görüntüsü vererek vücut hatlarının genel görüntüsünü de etekteki tüllerle yumuşatan tasarımcı, genç kızları hayallerindeki mezuniyet gecesine hazırlıyor.

 

2008 yılında İspanya’nın başkenti Madrid’de doğan SAGAZA Madrid , İspanya’nın gece elbiselerine yeni bir anlayış getirmek için kuruldu. İspanya,Portekiz ve Güney Amerika ülkelerinde geniş bir satış ağına sahip, ünlü modacıların satış ağını kuran, köklü bir firma ile işbirliği sonucu calışmalarını hızlandıran marka, kısa sürede ismini duyurmaya başladı. İspanyolca “ince, zarif” anlamına gelen SAGAZA, tasarım ekibini genç bir ekiple oluşturdu. Madrid’de Istutue de Europa moda okulunda moda eğitimini tamamlayan Zelia Kaçar’ı Couture konsepti oluşturmak için kadrosuna dahil eden marka, 2009 yılında olusturduğu koleksiyonla İspanya moda endüstrisinin dikkatini çekti. İspanyol modasına yön veren dergilerde ve moda çekimlerinde gorücüye çıkan elbiseleri ile İspanyol gençlerinin aranılan markası olmaya başladı.

Mezuniyetler, nişanlar, düğünler ve özel geceler için vazgeçilmez bir marka olma yolunda ilerleyen SAGAZA Madrid, Türkiye’de Cansu Dere, Çagla Şikel, Nefise Karatay, Petek Dinçöz, Burcu Esmersoy Ece Sükan gibi ünlüleri giydirmeye devam ediyor. Yok Böyle Dans ve Star Akademi isimli yarışmaların kıyafetlerine de imzasını atarken, halen birçok dizi ve programla da işbirliği halindedir.2013 projeleri arasında Penelope Cruz la gerçekleşecek bir işbirliği de sonuçlanmak üzeredir.

Not: Yazı markanın sitesinden alıntıdır.
Düşünceleriniz »